9 tipov pre brankárov do dažďa a mokra!

Každý z nás brankárov to pozná: pred dôležitým zápasom celý deň prší, ihrisko je mokré a lopta ide brutálne rýchlo. A potom sa to stane: lopta ti prekĺzne cez ruky do vlastnej brány údajne ľahkou strelou. Pre nás často veľmi trápny moment, ktorému však musíme čeliť všetci – či už amatérski brankári alebo profesionáli ako Manuel Neuer alebo Thibaut Courtois. My ti ale ukážeme 9 tipov, ako čo najlepšie čeliť šmýkaniu prstov a ako svoje pole suverénne ovládnuť aj v daždi.

Ps.: Aj my ich máme 4 najcennejšie tipy pre brankárov na ľadovo chladné zápasy - pozri sa, ako sa môžeš najlepšie chrániť pred snehom a chladom!

Tipp #1

Správna textília do dažďa a mokrého počasia.

Ako v zime, keď je zima a sneh, tak aj pri vyšších teplotách, keď prší a je mokro, je správna výstroj nevyhnutná najmä pre brankárov. K správnej výbave samozrejme patrí aj správny textil. Je dôležité, aby sme my brankári nosili vodoodpudivý a hrejivý materiál, ale aby nebola obmedzená naša pohyblivosť a flexibilita. Žiaľ, oba body sa často nedarí splniť a buď sme premočení, alebo sa po chvíli cítime obzvlášť stuhnutí. Máme pre vás riešenie:

 • KEEPERsport GK Top Regskin

   KEEPERsport Regskin kolekcia je ideálnym textilom na tréning v daždi! Materiál Regskin na vonkajšom povrchu žalúdka a chrbta ťa udrží v suchu aj v tých najnepriaznivejších podmienkach. Vo vnútri bundy je priedušný sieťovaný materiál, ktorý ťa ochráni pred potením. S novým Regskin s krátkym rukávom máš  teraz tiež úplnú slobodu pohybu. Dá sa optimálne kombinovať s brankárskou bielizňou a krátke rukávy chránia aj citlivý prešiv v podpazuší.

Tipp #2

Správne brankárske rukavice do dažďa a mokra.

Súčasťou správneho brankárskeho sortimentu v daždivom počasí sú samozrejme okrem správnej textílie aj správne brankárske rukavice.

Kto to nevie? Ihrisko je mokré a neškodná strela z diaľky sa stáva neprekonateľnou prekážkou a nešťastne prekĺzne po rukách. Dokonca aj špičkoví profesionáli ako Manuel Neuer či Thibaut Courtois museli tieto situácie sami bolestne zažiť. Aj tu existujú ideálne riešenia na zaručenie perfektnej priľnavosti v extrémne mokrých podmienkach:

 • KEEPERsport Varan7 Champ NC Aqua

  KEEPERsport Champ NC Aqua sú ideálne brankárske rukavice pre dôležité zápasy v Championship & Co v daždi a mokru. Mnohí z našich profesionálov už prisahajú na Champ NC Aqua kvôli ich neuveriteľnej priľnavosti a perfektnému sadnutiu. 4mm Aqua Glue ti zaručí potrebné sebavedomie najmä v hlave a prinúti vašich útočníkov k zúfalstvu. Okrem KEEPERsportu sa predstaví aj mnoho ďalších značiek Aqua Modellen. Tu si môžeš pozrieť náš výber aqua!

Tipp #3

Správne kopačky do dažďa a mokra.

Pre naše nohy platí to isté, čo pre ruky: pošmyknutie je zakázané!!

Správne kopačky a hlavne správna podrážka je pre nás brankárov nesmierne dôležitá. Ak stratíš kontrolu nad rovnováhou tesne predtým, ako súper vystrelí alebo sa dokonca pošmykneš tak, že spadneš, vo väčšine prípadov sa už zásahu nevyhneš. Preto sa uisti, že používaš tzv Soft Ground (SG) kopačky. Skrutkové kolíky ti ponúkajú najlepšiu priľnavosť na hlbokých podlahách a zabraňujú ti skĺznuť alebo dokonca zletieť.

Tipp #4

Správne doplnkové produkty do dažďa a mokra.

Okrem vyššie popísaných bodov odporúčame do mokra používať aj rôzne doplnkové produkty, ktoré môžu zvýšiť priľnavosť v mokrých podmienkach. Posilňovače priľnavosti, Aqua Glue & Co z teba dokážu dostať jedno alebo dve percentá, najmä v mentálnej oblasti, a byť tak skutočným meničom hry pre tvoj výkon.

 • KEEPERsport Aqua Glue

  KEEPERsport Aqua Glue bol špeciálne vyvinutý tak, aby na jednej strane výrazne zvýšil priľnavosť v daždi a mokru a na druhej strane mal vodoodpudivý účinok. Za týmto účelom nanes na dve chytacie strany brankárskych rukavíc množstvo Aqua Glue vo veľkosti lieskového orecha a dobre si ním rozotri prsty a dlane.

  DÔLEŽITÉ: Po použití lepidla Aqua Glue dôkladne umy svoje brankárske rukavice vodou, ideálne s  Glove Cleaner , aby sa nepoškodil kryt. Po chvíli by sa lepidlo Aqua Glue „zažralo“ do spodnej časti tvojich rukavíc, čo by viedlo k výraznej strate priľnavosti!

  Klikni tu pre viac informácií o Aqua Glue!

Tipp #5

Priprav si záložné rukavice!

Dážď je dobrý, ale príliš veľa mokra by sa časom mohlo stať problémom pre každé brankárske rukavice. Ak sú tvoje brankárske rukavice nasiaknuté vodou v dôsledku extrémnej vlhkosti a silného dažďa, zvýšená hmotnosť často vedie k zníženej rýchlosti reakcie. Maj preto vždy pripravený náhradný pár svojich brankárskych rukavíc Aqua na použitie v prípade núdze!

Skladovanie: V našom KEEPERbag v oblasti rukavíc nájdeš extra priestor pre druhý alebo dokonca tretí pár brankárskych rukavíc. Alebo môžeš svoje brankárske rukavice jednoducho uložiť do našich Glove Bags!

Tipp #6

Ďalšie vybavenie na zápas!

Pre optimálnu prípravu na zápas v mokrých podmienkach je dôležitá aj doplnková výbava, ktorú môžeš využiť. Dôrazne odporúčame, aby si si priniesol uterák, tvoj Aqua Glue a ďalšie produktyna vloženie do brány alebo v jej blízkosti, ktoré možno budeš pravidelne potrebovať. Ak si všimneš, že sa lepidlo Aqua Glue stráca a strácaš priľnavosť, jednoducho ho znova namažeš!

Tipp #7

Najdôležitejšia tajná zbraň: tvoj mentálny postoj!

„Úspech vo futbale závisí veľa od hlavy. Musíš veriť, že si najlepší, a potom sa uistiť, že si najlepší.“ (Bill Shankly, manažér FC Liverpool)

Nenechaj sa znepokojiť svojimi protivníkmi alebo prostredím. Dážď, sneh, krupobitie či búrka z teba nerobia horšieho brankára a tvoj súper musí tento postoj cítiť. Nezáleží na tom, či je slnko alebo búrka - si a zostaneš neprekonateľnou prekážkou! Trénuj svoj mentálny postoj a rozhodni zápas skôr, ako vôbec začne!

Tipp #8

Zápasovú loptu tiež namaž lepidlom Aqua Glue!

Musíme si vedieť navzájom pomáhať. Nielenže dokážeme prilepiť naše brankárske rukavice, ale aj loptu, ktorú chceme chytiť. Prenes teda svojeAqua Gluealebo iný lepiaci produkt na zápasovú loptu a potri ho ním.

Tipp #9

Nenič si pokutové územie a zohrej sa vedľa bránky!

Náš posledný tip: snaž sa pred začiatkom zápasu zdržiavať vo svojom trestnom území čo najmenej, aby si ešte viac nepoškodil zmäkčenú zem. Ak máš pochybnosti, riskuješ, že lopty budú pred tebou nekontrolovateľne skákať a stanú sa skutočným nebezpečenstvom. Posuň svoju rozcvičku mimo bránkoviska !

Základné tipy na chladné zimné mesiace!

Keď sa dážď a mokro v chladných zimných mesiacoch často menia na sneh a mrazivé počasie, my brankári čelíme ďalším výzvam. Ale aj tu máme odpovede a ponúkame ti tie dôležité "Tipy pre chladné dni pre brankárov" 

Nenechaj sa vyviesť z miery vonkajšími podmienkami a dokonale sa vyzbroj proti dažďu, snehu, mokru či chladu.