O KEEPERsporte

V roku 2000 založil firmu KEEPERsport rakúsky ex-profesionálny brankár a tréner brankárov Georg Heu (Admira Wacker Viedeň), ktorý teraz vedie spoločnosť spolu s CEO Martinom Krennom (tak isto bývalý profi brankár) a finančným expertom Franzom Kallom (generálny manažér Vienna Capitals/hokej). 

Na začiatku nášho podnikania bol nápad Georga Heua v podobe lietajúceho brankára (Flying KEEPER). KEEPERsport spustil na začiatku nového tisícročia svoju novú web stránku, cielený tele-marketing napomohol k výraznému rastu. Od roku 2008 existuje aj pobočka v Nemecku so sídlom v Augsburgu-Bergheime, ktorú vedie Martin Krenn s ex-profi brankárom Christianom Krieglmeierom (FC Augsburg, SSV Reutlingen a SSV Ulm 1846). Christoph Nowak, bývalý zamestnanec firiem Adidas a PUMA v oblasti brankárskych rukavíc, sa stará o profi brankárov, redakciu noviniek a sociálne siete.  

Na Slovensku vedie pobočku firmy KEEPERsport dlhoročný profesionálny brankár a bývalý československý reprezentant Peter Paluch st., ktorý väčšinu svojej aktívnej kariéry strávil v Plastike Nitra (1981-1991), potom prešiel viacerými profesionálnymi klubmi v Rakúsku (Wiener Sportklub, First Vienna, Schwechat,...), kariéru ukončil vo veku 52 rokov v rakúskom klube ESV Parndorf, kde pôsobí doteraz ako tréner brankárov. Ako tréner brankárov pôsobil v kluboch FC Nitra, Admira Wacker (tu trénoval brankára Georga Heua, ktorý založil firmu KEEPERsport a vznikla spoločná spolupráca), FIrst Vienna, ESV Parndorf. Významnou udalosťou v kariére bola účasť Petra Palucha st. na Majstrovstvách sveta v Taliansku v roku 1990 v drese ČSFR, do zápasového diania v konkurencii českých brankárov Stejskala a Mikloška ale nezasiahol.   


Centrála firmy KEEPERsport v Kottingbrunne (Rakúsko) je obrovský obchod pre futbalových brankárov. Medzičasom má KEEPERsport zastúpenie vo viacerých krajinách Európy:
Vo Francúzsku, Holandsku, Belgicku, Poľsku, Taliansku, Švajčiarsku, na Slovensku, v Čechách, v Chorvátsku, Slovinsku, Grécku a Maďarsku - tu všade pôsobia naši špecialisti pre brankárov. KEEPERsport si na trhu urobil veľmi dobré meno najmä vďaka extrémne výhodným akciovým balíkom od renomovaných značiek (Erima, Puma, Reusch alebo uhlsport). Legendárne sú aj brankárske rukavice vytvorené špeciálne pre našu firmu (KEEPERsport edície), ktoré sú kvalitovo totožné s rukavicami profesionálnych brankárov. Produkty a profesionálna starostlivosť o brankárov boli a sú vytvorené špeciálne podľa požiadaviek futbalových brankárov.

Veľa renomovaných profesionálnych brankárov v minulosti dôverovali alebo stále dôverujú produktom firmy KEEPERsport. Patria k nim okrem iných aj nemeckí (ex)reprezentační profíci ako Manuel Neuer, René Adler, Timo Hildebrand a Tim Wiese, ich švajčiarsky kolega Diego Benaglio, belgický reprezentačný brankár Logan Bailly, Talian Francesco Toldo, zo slovenských reprezentačných brankárov nemôžeme zabudnúť na Dušana Kuciaka, Štefana Seneckého, Dušana Perniša, Dobrivoja Rusova alebo Martina Dúbravku.

Úspešným príbehom je aj naša vlastná kolekcia brankárskych rukavíc „VARAN“: medzi našich niekoľkoročných spokojných partnerov patria napríklad Matúš Kira (MFK Zemplín Michalovce),  Lukáš Hroššo (FC Nitra), Dušan Perniš (ŠK Slovan Bratislava), Štefan Senecký (MFK Ružomberok), Matej Strapák (FC Spartak Trnava), Miloš Volešák (MŠK Žilina). V nemeckej Bundeslige používa rukavice Varan napríklad Sebastian Mielitz (SC Freiburg), Michael Zetterer (SV Werder Bremen), Nico Burchert (SC Paderborn), Sascha Burchert a Marius Gersbeck (Hertha BSC Berlin), Ioannis Gelios (FC Augsburg & Grécka U21), Timon Wellenreuther (FC Schalke 04), Patrick Drewes (VfL Wolfsburg) alebo Alexander Brunst-Zöllner (Hamburger SV).