Ktorý strih je pre mňa vhodný?

Každý brankár má iný vkus: to sa netýka len značky, peny alebo dizajnu, ale aj výberu strihu rukavíc. Bližšie vám predstavíme bežné strihy prstov:

  • >> 1. Vnútorný strih - Negative Cut (NC)
  • >> 2. Okrúhly strih - Gunn Cut (GC)
  • >> 3. Hybridný strih
  • >> 4. Vonkajší strih - Regular Cut (RC)

1. Negative Cut

Je veľmi úzky strih a zabezpečuje ideálny komfort, priľnavosť a cit na loptu. Tento strih je prvou voľbou mnohých profesionálnych brankárov.

Insider: rukavice sú počas výrobného procesu prevrátené, aby šev na konečnom výrobku nebol viditeľný a nepôsobil rušivo.

2. Gunn Cut

Pôvodne sa používal prevažne na britských ostrovoch a v USA, ale teší sa stále väčšej obľube aj v strednej Európe. Napriek tomu, že je tento strih relatívne úzky na prstoch, ponúka najväčšiu kontaktnú plochu a teda najoptimálnejší kontakt lopty na chytaciu plochu rukavíc.

3. Hybrid Cut

Hybridný strih sa pri rukaviciach Varan6 označuje pod pojmom „Power“. Vyznačuje sa kombináciou vnútorného strihu NC a okrúhleho strihu GC. Je tu zabezpečený optimálny cit a priľnavosť na loptu v kombinácii s perfektným komfortom.

4. Regular Cut

Je klasická varianta zabezpečujúca voľnejší pocit pri nosení. Výhodou tohto strihu je väčšia chytacia plocha a lepšia cirkulácia vzduchu medzi prstami.

Insider: pretože v posledných rokoch je veľmi malý dopyt po tomto strihu rukavíc, momentálne nemáme v ponuke rukavice Varan6 s vonkajším strihom prstov. 

Ešte ti nestačilo?

Pri iných značkách ako napríklad adidas, NIKE alebo PUMA nájdeš aj iné strihy rukavíc. V podstate sú veľmi podobné strihom rukavíc Varan6. Tu je prehľad všetkých rukavíc v našom obchode podľa strihov prstov (vrátane klasického vonkajšieho strihu RC, ktorý na základe malého dopytu už nie je dostupný na rukaviciach Varan6):

Negative Cut

Gunn Cut

Hybrid Cut

Regular Cut