Krok #1 - odstránenie fólie

Obzvlášť pred prvým použitím je najlepšie penu párkrát „opláchnuť“ vlažnou vodou. Týmto spôsobom sa odstránia nadbytočné zvyšky mydla, ktoré sú potrebné na výrobu latexu. Najprv niekoľkokrát potrite ochrannú fóliu vašich nových brankárskych rukavíc, aby sa medzi fóliou a lepiacou penou vytvoril vzduchový otvor. V tomto mieste potom môžete ľahko roztrhnúť otvor. Potom, čo ste naliali vlažnú vodu, môžete fóliu z rukavíc ľahšie odstrániť!

Pflege 1

Krok #2 - dôkladné umytie

Latex je obzvlášť krehký materiál. Aby ste dosiahli optimálne vlastnosti priľnavosti, použite čistič rukavíc pred prvým použitím a postriekajte ním brankárske rukavice 4-5 krát. Čistiacim prostriedkom na rukavice potrite celú priľnavú penu a potom rukavice opláchnite vlažnou vodou. Potom, čo rukavice vyžmýkate, sú vaše brankárske rukavice pripravené na ďalší krok k náležitej starostlivosti.

Pflege 2

Krok #3 - nechať vysušiť

Aby ste z brankárskych rukavíc dostali všetku vlhkosť, je najlepšie použiť vešiak Dry Buddy. Je dôležité, aby ste rukavice zavesili končekmi prstov hore, aby prebytočná voda mohla unikať nižšie a nehromadila sa v končekoch prstov. Zaveste svoje brankárske rukavice na vešiak Dry Buddy na 12 - 24 hodín - potom je váš špičkový model dokonale pripravený na použitie!

Pflege 3

Krok #4 - odstrániť špinu

Každý brankár to pozná: po intenzívnych tréningoch alebo zápasoch môže na pene uviaznuť veľa nečistôt. Na špinavé rukavice znova použite čistič rukavíc a zopakujte vyššie uvedené body. Po niekoľkonásobnom striekaní opatrne votrite čistič rukavíc a potom rukavice dôkladne vyžmýkajte. V závislosti od použitia môžete použiť buď väčšiu verziu čističu KEEPERsportu, alebo menšiu verziu značky Rehab. Zaveste mokré rukavice na sušiak Dry Buddy, aby sa vysušili, a tým zabezpečíte, že váš top model nestratí optimálny grip!

Pflege 4

Krok #5 - vlhké poveternostné podmienky

Hororový scenár každého brankára: lopta vám vo vlhkých podmienkach prekĺzne cez ruky. Aj tu pre vás máme perfektné riešenie! Používajte KEEPERsport Aqua Glue v daždi, aby bola perfektná priľnavosť aj vo vlhkom počasí. Použite trošku vazeliny Aqua Glue a votrite ho do končekov prstov brankárskych rukavíc. Vodoodpudivé lepidlo Aqua Glue enormne zlepšuje vašu priľnavosť v daždi, snehu alebo rannej rose a nepotrebuje ani čas na schnutie - stačí ho použiť a vyraziť do dažďa so sebavedomou hruďou. Dôležité: Aby sa zabránilo tomu, že sa aqua lepidlo zažerie do priľnavej peny, po tréningu alebo zápase opäť vyčistite penu čističom rukavíc.

Ps: kliknutím na obrázok získate ďalšie informácie o našom Aqua Glue.

Pflege 5

Krok #6 - opotrebovaná pena

Aj keď majú malé známky opotrebovania, vaše brankárske rukavice nie sú ani zďaleka pripravené na smetný kôš. So správnou starostlivosťou budú vaše rukavice perfektné na intenzívne trénovanie. Na zaistenie silného gripu použite jeden zo špeciálnych produktov Glove Glu. Tu máte na výber medzi rôznymi variantami. Od spreja na rukavice MegaGrip až po špeciálne Grip Stick je tu niečo pre každého. Dôležité: Aj tu po použití brankárskych rukavíc dôkladne očistite čistiacim prostriedkom na rukavice. Za týmto účelom zopakujte vyššie uvedený postup.

Pflege 4

Krok #7 - správne skladovanie

Pre dokonalú starostlivosť o brankárske rukavice je dôležité rukavice nielen správne vyčistiť, ale aj ideálne uskladniť. Poriadok je polovica života! Z tohto dôvodu sme vyvinuli KEEPERbag vo veľkom štýle a tašku na rukavice predovšetkým pre brankára a jeho potreby. Vďaka ultrafialovému svetlu môže byť latex tuhý, porézny a krehký. Týmto problémom sa týmito dvoma taškami predchádza a tiež chránia pred ďalšími rušivými vplyvmi!

Pflege 6

Krok #8 - pravidelná dezinfekcia

Zvlášť v čase koronakrízy je pravidelná dezinfekcia dôležitou súčasťou správnej starostlivosti o vaše brankárske rukavice. Najlepšie je použiť dezinfekčný sprej a pravidelne ním striekať svoj top model. Ak budete svedomito dodržiavať všetky tieto kroky, dlhotrvajúcemu gripu už nič nestojí v ceste!

Pflege 8

STAROSTLIVOSŤ O BRANKÁRSKE RUKAVICE

Správna starostlivosť o brankárske rukavice je nevyhnutná pre váš perfektný grip. Ako brankár nie je nič lepšie a krajšie ako rukavice s dokonalým gripom. Tu nájdete naše odborné rady, ako naplno využiť svoje brankárske rukavice a zaistiť ideálnu priľnavosť aj po opakovanom použití!