Latex je obzvlášť krehký materiál. Aby ste dosiahli optimálne vlastnosti priľnavosti, použite čistič rukavíc pred prvým použitím a postriekajte ním brankárske rukavice 4-5 krát. Čistiacim prostriedkom na rukavice potrite celú priľnavú penu a potom rukavice opláchnite vlažnou vodou. Potom, čo rukavice vyžmýkate, sú vaše brankárske rukavice pripravené na ďalší krok k náležitej starostlivosti.

Krok #3 - nechať vysušiť

Aby ste z brankárskych rukavíc dostali všetku vlhkosť, je najlepšie použiť vešiak Dry Buddy. Je dôležité, aby ste rukavice zavesili končekmi prstov hore, aby prebytočná voda mohla unikať nižšie a nehromadila sa v končekoch prstov. Zaveste svoje brankárske rukavice na vešiak Dry Buddy na 12 - 24 hodín - potom je váš špičkový model dokonale pripravený na použitie!

Odporúčanie výrobku: vešiak Dry Buddy

Krok #4 - odstrániť špinu

Každý brankár to pozná: po intenzívnych tréningoch alebo zápasoch môže na pene uviaznuť veľa nečistôt. Na špinavé rukavice znova použite čistič rukavíc a zopakujte vyššie uvedené body. Po niekoľkonásobnom striekaní opatrne votrite čistič rukavíc a potom rukavice dôkladne vyžmýkajte. V závislosti od použitia môžete použiť buď väčšiu verziu čističu KEEPERsportu, alebo menšiu verziu značky Rehab. Zaveste mokré rukavice na sušiak Dry Buddy, aby sa vysušili, a tým zabezpečíte, že váš top model nestratí optimálny grip!

Krok #5 - vlhké poveternostné podmienky

Hororový scenár každého brankára: lopta vám vo vlhkých podmienkach prekĺzne cez ruky. Aj tu pre vás máme perfektné riešenie! Používajte KEEPERsport Aqua Glue v daždi, aby bola perfektná priľnavosť aj vo vlhkom počasí. Použite trošku vazeliny Aqua Glue a votrite ho do končekov prstov brankárskych rukavíc. Vodoodpudivé lepidlo Aqua Glue enormne zlepšuje vašu priľnavosť v daždi, snehu alebo rannej rose a nepotrebuje ani čas na schnutie - stačí ho použiť a vyraziť do dažďa so sebavedomou hruďou. Dôležité: Aby sa zabránilo tomu, že sa aqua lepidlo zažerie do priľnavej peny, po tréningu alebo zápase opäť vyčistite penu čističom rukavíc.

Ps: kliknutím na obrázok získate ďalšie informácie o našom Aqua Glue.

Krok #6 - opotrebovaná pena

Aj keď majú malé známky opotrebovania, vaše brankárske rukavice nie sú ani zďaleka pripravené na smetný kôš. So správnou starostlivosťou budú vaše rukavice perfektné na intenzívne trénovanie. Na zaistenie silného gripu použite jeden zo špeciálnych produktov Glove Glu. Tu máte na výber medzi rôznymi variantami. Od spreja na rukavice MegaGrip až po špeciálne Grip Stick je tu niečo pre každého. Dôležité: Aj tu po použití brankárskych rukavíc dôkladne očistite čistiacim prostriedkom na rukavice. Za týmto účelom zopakujte vyššie uvedený postup.

Krok #7 - správne skladovanie

Pre dokonalú starostlivosť o brankárske rukavice je dôležité rukavice nielen správne vyčistiť, ale aj ideálne uskladniť. Poriadok je polovica života! Z tohto dôvodu sme vyvinuli KEEPERbag vo veľkom štýle a tašku na rukavice predovšetkým pre brankára a jeho potreby. Vďaka ultrafialovému svetlu môže byť latex tuhý, porézny a krehký. Týmto problémom sa týmito dvoma taškami predchádza a tiež chránia pred ďalšími rušivými vplyvmi!

Krok #8 - pravidelná dezinfekcia

Zvlášť v čase koronakrízy je pravidelná dezinfekcia dôležitou súčasťou správnej starostlivosti o vaše brankárske rukavice. Najlepšie je použiť dezinfekčný sprej a pravidelne ním striekať svoj top model. Ak budete svedomito dodržiavať všetky tieto kroky, dlhotrvajúcemu gripu už nič nestojí v ceste!

Ďalšie odporúčania produktov

STAROSTLIVOSŤ O BRANKÁRSKE RUKAVICE

Správna starostlivosť o brankárske rukavice je nevyhnutná pre váš perfektný grip. Ako brankár nie je nič lepšie a krajšie ako rukavice s dokonalým gripom. Tu nájdete naše odborné rady, ako naplno využiť svoje brankárske rukavice a zaistiť ideálnu priľnavosť aj po opakovanom použití!

 • KROK 1 - ODSTRÁNIŤ FÓLIU

  Predovšetkým pred prvým použitím treba povrch párkrát „vypláchnúť“ vlažnou vodou. Týmto spôsobom sa odstránia prebytočné zvyšky mydla, ktoré sú potrebné na výrobu latexu. Najprv niekoľkokrát pretri ochrannú fóliu nových brankárskych rukavíc, aby si vytvorili vzduchovú medzeru medzi fóliou a lepiacou penou. V tomto bode môžeš ľahko roztrhnúť dieru. Po vpustení vlažnej vody bude jednoduchšie odlepiť fóliu z rukavíc!

 • KROK 2 – DÔKLADNE UMYŤ

  Latex je obzvlášť zraniteľný materiál. Aby si dosiahol svoje optimálne úchopové vlastnosti, použi pred prvým použitím prípravok na čistenie rukavíc a nastriekajte ním 4-5 krát svoju brankársku rukavicu. Čistiacim prostriedkom na rukavice pretri celú lepiacu penu a potom rukavicu opláchni vlažnou vodou. Po vyžmýkaní sú brankárske rukavice pripravené na ďalší krok v správnej starostlivosti.

 • KROK 3 - NECHAŤ USCHNÚŤ

  Aby si z brankárskych rukavíc dostal všetku vlhkosť, je najlepšie použiť Dry Buddy. Je dôležité, aby si rukavice zavesil nahor končekmi prstov, aby prebytočná voda mohla unikať dole a nezhromažďovať sa v končekoch prstov. Zaves svoje brankárske rukavice na Dry Buddy na 12-24 hodín - potom je tvoj top model dokonale pripravený na použitie!

KU GLOVE DRY BUDDY
 • KROK 4 - ODSTRÁNIŤ NEČISTOTU

  Pozná to každý brankár: Po intenzívnych tréningoch či zápasoch sa na povrchu môže zaseknúť veľa nečistôt. Pre špinavé brankárske rukavice použi opäť čistič rukavíc a zopakuj vyššie uvedené body. Opatrne votri prípravok na čistenie rukavíc po niekoľkonásobnom nastriekaní a potom rukavice dôkladne vyžmýkaj. V závislosti od toho, ako ho používaš, môžeš použiť buď väčšiu verziu KEEPERsport alebo menšiu verziu Rehab. Zaves mokré brankárske rukavice na Dry Buddy, aby si ich vysušil a uisti sa, že tvoj top model nestratí optimálnu priľnavosť!

 • KROK 5 - MOKRÉ POČASIE

  Scenár nočnej mory každého brankára: lopta ti v mokrých podmienkach prekĺzne cez ruky. Aj tu pre teba máme dokonalé riešenie! Použi lepidlo KEEPERsport Aqua Glue v daždi, aby si mal dokonalú priľnavosť aj za vlhkého počasia. Na tento účel použi lepidlo Aqua Glue a votri ho do končekov prstov svojich brankárskych rukavíc. Vodoodpudivé lepidlo Aqua Glue výrazne zlepšuje priľnavosť v daždi, snehu alebo rannej rose a nepotrebuje ani čas schnutia – stačí ho naniesť a vyjsť do dažďa s veľkým hrudníkom. Dôležité: aby si zabránil tomu, aby sa lepidlo Aqua Glue zahryzlo do lepiacej peny, po tréningu alebo zápase gumu znova očisti prípravkom na čistenie rukavíc.

 • KROK 6 - OPOTREBOVANÁ PENA

  Aj s malými známkami opotrebovania nie sú tvoje brankárske rukavice ani zďaleka pripravené do smetného koša. So správnou starostlivosťou sú tvoje rukavice ideálne na intenzívne tréningy. Na zabezpečenie silného gripu použi niektorý zo špeciálnych produktov Glove Glu. Tu máte na výber medzi rôznymi variantmi. Od spreja na rukavice MegaGrip až po špeciálny gel, je tu niečo pre každého. Dôležité: brankárske rukavice po použití ešte raz dôkladne očisti prípravkom na čistenie rukavíc. Ak to chceš urobiť, zopakuj vyššie uvedený postup.

 • KROK 7 - SPRÁVNE SKLADOVANIE

  Dokonalá starostlivosť o brankárske rukavice zahŕňa nielen správne čistenie rukavíc, ale aj ideálne skladovanie. Poriadok je polovica života! Z tohto dôvodu sme vyvinuli tašku KEEPERbag vo veľkom meradle a tašku na rukavice špeciálne pre brankára a jeho potreby. UV svetlo robí latex tuhým, pórovitým a krehkým. Tomuto problému predchádzajú dve vrecká a zároveň chránia pred inými rušivými vplyvmi!

 • KROK 8 - PRAVIDELNÁ DEZINFEKCIA

  Najmä v časoch koronakrízy je pravidelná dezinfekcia dôležitou súčasťou správnej starostlivosti o brankárske rukavice. Tu je najlepšie použiť dezinfekčný sprej a pravidelne ním striekať svoj top model. Ak budeš svedomito dodržiavať všetky tieto kroky, nič ti nestojí v ceste k dlhotrvajúcemu gripu!