STAROSTLIVOSŤ O BRANKÁRSKE RUKAVICE

Brankár musí byť v top forme, aby odchádzal z ihriska ako víťaz. To isté platí aj pre brankárske rukavice.
Aby rukavice spĺňali svoj účel, potrebujú aj mimo ihriska opateru. S týmito tipmi predĺžiš životnosť brankárskych rukavíc a na ihrisku využiješ ich plný potenciál.

JEDNODUCHÉ ČISTENIE

Najmä pred prvým použitím musí byť pena rukavíc niekoľko krát prepláchnutá vlažnou vodou. Tak sa odstránia zvyšky mydla, ktoré je nevyhnutné k výrobe rukavíc. Až teraz je pena rukavíc plne výkonná

ČISTIČ RUKAVÍC

Latex je považovaný za citlivý materiál a vyžaduje osobitnú starostlivosť. Špina zhoršuje priľnavosť latexovej peny a preto musí byť čo najskôr odstránená. Preto umyte rukavice v teplej vode (max. 40°C) a operte čističom rukavíc (Glove cleaner), odporúčame rukavice čistiť hneď pri sprchovaní po zápase alebo tréningu. 

ODOLNÁ ŠPINA

Každý brankár to pozná: po náročnom tréningu sa môže špina usadiť na povrchu. Ak čistenie v teplej vode a ani čistič rukavíc nepomáhajú proti tvrdým nečistotám, odporúčame použiť handričku z mikrovlákna. Táto špeciálne navrhnutá handrička odstraňuje nečistoty a chráni povlak pred ďalším poškodením. Upozornenie: Brankárske rukavice neumývajte v práčke! Pranie v práčke môže výrazne skrátiť životnosť rukavíc.

VLHKÉ PODMIENKY

Špeciálne peny do mokrého počasia (aqua) by mali byť minimálne 2 hodiny pred každým použitím prepláchnuté v teplej vode (max. 40°C). Takto sa aktivuje hydrograin termo granulát a zabezpečí optimálnu priľnavosť aj v daždi. Taktiež je veľmi dôležité, aby bola pena rukavíc vždy počas zápasu alebo tréningu navlhčená, aby mala optimálnu priľnavosť. Tip: veľa profi brankárov používa vo veľmi mokrých podmienkach lepidlo KEEPERsport Aqua Glue.

SPRÁVNE SUŠENIE

Okrem čistenia rukavíc zohráva dôležitú rolu aj ich sušenie. Rukavice zaveste na vešiak na nohavice a prichyťte ich klipsami. Vstup do rukavíc by mal visieť smerom k podlahe a prsty by mali byť vystreté. Vyvarujte sa priamemu slnečnému žiareniu alebo ohrievaču, lebo by sa latex mohol poškodiť. Najlepšou voľbou pre správne sušenie rukavíc je špeciálny vešiak GloveDry-Buddy od KEEPERsportu.

IDEÁLNE SKLADOVANIE

UV žiarenie robí latex tuhým, poréznym a krehkým. Preto odporúčame chrániť rukavice pred (slnečným) svetlom! Tašky na brankárske rukavice ponúkajú cielenú ochranu proti rušivým vplyvom. Sú perfektným riešením pre správne skladovanie. Sú tiež ideálne na dlhé cesty na zápas k súperom.

OPOTREBOVANÁ PENA

Čím je pena mäkšia a jemnejšia, tým lepšia je jej priľnavosť, ale zároveň je prirodzene vyššie a rýchlejšie aj jej opotrebovanie. Dôležité je ale vedieť, že funkčné vlastnosti peny zostávajú zachované až do úplného opotrebovania peny. Takéto rukavice teda môžeš ešte bez problémov využiť na tréningu

ZLEPŠI PRIĽNAVOSŤ

Zázračný sprej "glove glu" výrazne zvyšuje priľnavosť peny všetkých, ale predovšetkým dlhší čas používaných brankárskych rukavíc. Je vhodný na všetky typy rukavíc, za každých poveternostných podmienok.