KEEPERsport poradenstvo ohľadom peny rukavíc

Pena je pre mnohých amatérskych aj profi brankárov najdôležitejšou časťou rukavíc. Nezáleží na tom, aké vlastnosti rukavice majú, nakoniec aj tak rozhoduje grip rukavíc. Preto používame len osvedčené top peny na všetkých modeloch Varan6 značky KEEPERsport. 

Z čoho pozostáva pena rukavíc? 
Priľnavá pena sa skladá z penovej vrstvy, ktorá je zodpovedná za odpruženie a latexovej vrstvy, ktorá dáva pocit priľnavosti medzi loptou a rukavicami. Existuje niekoľko variácií v tom, ako je táto štruktúra použitá na rukavici. Aby sme zaručili optimálne držanie, odporúčame hrúbku latexu najmenej 3,5 milimetra.

Zloženie peny rukavíc

Odpruženie - dôležitejšie ako priľnavosť? 
Čím silnejšia je penová vrstva, tým vyššia je ochrana pred silnými strelami. Na druhej strane tenšia vrstva umožňuje väčšiu flexibilitu a tým aj lepšiu kontrolu lopty. Pretože naše peny vznikajú v úzkej spolupráci s profi brankármi, používame tlmiace penové vrstvy, ktoré boli testované na najvyššej úrovni a ukázali sa ako veľmi dobré.

Nájdi perfektný grip
V zásade platí: čím mäkší latex, tým lepšia priľnavosť. Čím lepší je grip, tým kratšia je životnosť peny. Znie to komplikovane? Ale nie je! Pretože každý kontakt s cudzím predmetom (lopta, prst, suchý zips, konštrukcia brány, sieťka, atď.) vytvára na latexe odieranie. Opotrebenie je samozrejme vyššie, ak majú rukavice mäkšiu zmes umelých častíc a penu prispôsobenú najmä do mokrých podmienok. Na oplátku rukavice vydržia dlhšie s tvrdšou latexovou vrstvou. Náš vývojový tím rád porovnáva tento proces s brzdením automobilu: medzi pneumatikami a povrchom vozovky je trenie a obrusovanie.

Peny KEEPERsport

KEEPERsport Varan6 Super White Claw

Naša absolútne špičková pena, ktorú odporúčame pre brankárov na profesionálnej úrovni! So 4 mm hrubou latexovou vrstvou a špeciálne zabudovanou tlmiacou laminovacou vrstvou zaručuje 4 mm Super White Claw skutočne vynikajúcu priľnavosť za všetkých poveternostných podmienok. Zmes častíc tohto latexu je mimoriadne jemná, a preto ponúka najlepšiu priľnavosť. Mnoho poznatkov profesionálov i amatérov hovorí aj o prekvapivo dlhej životnosti tejto dosť mäkkej, ale stále silnej prémiovej priľnavej peny.

Naše hodnotenie:

Hodnotenie Super White Claw

Rukavice so 4mm penou Super White Claw

4mm Superglue

4mm Superglue je novinkou vo Varan histórii. Prvý krát sme do peny zapracovali grip častice, ktoré zabezpečujú ešte lepšiu priľnavosť. Pri vývoji tejto peny sme mali dve hlavné priority: 

1. Grip do praxe 
Ako brankár sa musíš správne rozhodnúť v zlomku sekundy. Lopta letiacia 100 km rýchlosťou sa pred tebou môže hocikedy odraziť do inej strany. Preto sme si dali pri 4mm pene Superglue záležať na tom, aby si napriek výbornému gripu nemal žiadne obmedzenia pri obranných zákrokoch alebi pri otváraní hry (rozohrávka rukou).  

2. Správna rovnováha...
... medzi priľnavosťou a životnosťou rukavíc. Grip znamená automaticky rýchlejšie opotrebovanie: čím je priľnavosť vyššia, tým skôr sa pena opotrebuje. Preto sme vytvorili výkonnú profi penu s vylepšenými vlastnosťami pre širokú verejnosť. So 4mm penou Superglue budeš mať silný grip za férovú cenu! 

Malý tip:
Udržuj penu stále trošku vlhkú. Tak budeš mať zabezpečený optimálny grip. 

Naše hodnotenie

Hodnotenie 4mm Superglue

Rukavice so 4mm Superglue

4mm White Claw

Mnoho profesionálov z KEEPERsportu s ňou chytá a miluje ju! Táto oderuvzdorná priľnavá pena ponúka naozaj dobrý pocit z gripu, najmä v suchých podmienkach. Spätná väzba z našej komunity ukazuje, že 4 mm penová vrstva ponúka skvelú priľnavosť aj vo vlhkých a mokrých podmienkach.

Naše hodnotenie

Hodnotenie 4mm White Claw

Rukavice s White Claw

4mm Black Claw

4 mm hrubá priľnavá pena je tiež veľmi populárna v čiernej farbe a ponúka neuveriteľne silný grip! Je to veľmi dobrá voľba na tréningy a / alebo zápasy. Mnoho profesionálnych brankárov sa už roky spolieha na vysoko kvalitnú penu „4mm Black Claw“. Dlhá životnosť a skvelá priľnavosť zroveň poskytnú potrebnú istotu v bráne.

Naše hodnotenie

Hodnotenie 4mm Black Claw

Rukavice so 4mm Black Claw

4mm Aqua Claw

„4mm Aqua Claw“ je senzačná priľnavá pena, najmä do vlkého a mokrého počasia. Táto špeciálna pena ponúka senzačný grip na každú loptu - nielen keď sú vonkajšie podmienky skutočne nepriaznivé. Napriek svojej mimoriadnej robustnosti nie je vhodná na umelý trávnik v suchých podmienkach.

Malý tip v suchých podmienkach: 
Udržiavaj penu vždy mierne vlhkú. Takto získaš optimálny grip.

Naše hodnotenie:

Hodnotenie 4mm Aqua Claw

Rukavice so 4mm Aqua Claw

4mm Supersoft

Naša 4mm pena Supersoft je prekvapivo kvalitná priľnavá pena, ktorá vie, ako zaujať aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Vďaka skvelému pomeru ceny a výkonu a úžasnej životnosti sú tieto brankárske rukavice vždy verným spoločníkom pri trénovaní mnohých zákazníkov KEEPERsport.

Naše hodnotenie:

Hodnotenie 4mm Supersoft

Rukavice so 4mm Supersoft

Servis & podpora

Správna starostlivosť o rukavice

Správna starostlivosť o rukavice
Grip nových rukavíc je jednoducho neopísateľný. Sen každého brankára! Pre dosiahnutie dlhšej extrémnej priľnavosti odporúčame dôkladné očistenie peny pred prvým použitím. Podrobné informácie k starostlivosti o rukavice nájdeš tu.

Strihy prstov rukavíc

Ktorý strih je pre mňa optimálny? 
Každý brankár má iný vkus: to sa netýka len značky, peny alebo dizajnu, ale aj výberu strihu rukavíc. Bližšie vám predstavíme bežné strihy prstov: klikni sem a dozvieš sa viac. 

Modely rukavíc

Nájdi vhodný model rukavíc
Je ťažké vytvoriť prehľad všetkých dostupných modelov. Preto sme vytvorili prehľad všetkých modelov rukavíc Varan6. Viac sa dozvieš tu.