Ktorá pena je pre mňa optimálna?

Pena je pre mnohých amatérskych aj profi brankárov najdôležitejšou časťou rukavíc. Nezáleží na tom, aké vlastnosti rukavice majú, nakoniec aj tak rozhoduje grip rukavíc. Preto používame len osvedčené top peny na všetkých modeloch Varan6 a Varan7 značky KEEPERsport. 

Z čoho pozostáva pena rukavíc? 
Priľnavá pena sa skladá z penovej vrstvy, ktorá je zodpovedná za odpruženie a latexovej vrstvy, ktorá dáva pocit priľnavosti medzi loptou a rukavicami. Existuje niekoľko variácií v tom, ako je táto štruktúra použitá na rukaviciach. Aby sme zaručili optimálne držanie, odporúčame hrúbku latexu najmenej 3,5 milimetra.

Odpruženie - dôležitejšie ako priľnavosť?
Čím je penová vrstva hrubšia, tým je ochrana pred údermi vyššia. Na druhej strane, tenšia vrstva umožní väčšiu flexibilitu a tým aj lepšiu kontrolu lopty. Pretože sú naše peny vytvárané v úzkej spolupráci s profesionálnymi brankármi, používame tlmiace laminovacie vrstvy, ktoré boli testované a potvrdené na najvyššej úrovni.

Nájdi perfektný grip
V zásade platí: čím mäkší latex, tým lepšia priľnavosť. Čím lepší je grip, tým kratšia je životnosť peny. Znie to komplikovane? Ale nie je! Pretože každý kontakt s cudzím predmetom (lopta, prst, suchý zips, konštrukcia brány, sieťka, atď.) vytvára na latexe odieranie. Opotrebenie je samozrejme vyššie, ak majú rukavice mäkšiu zmes umelých častíc a penu prispôsobenú najmä do mokrých podmienok. Na oplátku rukavice vydržia dlhšie s tvrdšou latexovou vrstvou. Náš vývojový tím rád porovnáva tento proces s brzdením automobilu: medzi pneumatikami a povrchom vozovky je trenie a obrusovanie.

Pozri si všetky uvedené peny v našich modeloch Varan7 a podľa našich odporúčaní sa rozhodni, ktorý typ peny je pre teba najvhodnejší!

Pri vývoji 4mm peny Super Glue sme si stanovili tieto hlavné ciele:

1. Grip do praxe 
Ako brankár sa musíš správne rozhodnúť v zlomku sekundy. Lopta letiacia 100 km rýchlosťou sa pred tebou môže hocikedy odraziť do inej strany. Preto sme si dali pri 4mm pene Superglue záležať na tom, aby si napriek výbornému gripu nemal žiadne obmedzenia pri obranných zákrokoch alebi pri otváraní hry (rozohrávka rukou).  

2. Správna rovnováha...
... medzi priľnavosťou a životnosťou rukavíc. Grip znamená automaticky rýchlejšie opotrebovanie: čím je priľnavosť vyššia, tým skôr sa pena opotrebuje. Preto sme vytvorili výkonnú profi penu s vylepšenými vlastnosťami pre širokú verejnosť. So 4mm penou Superglue budeš mať silný grip za férovú cenu! 

Malý tip:
Udržuj penu stále trošku vlhkú. Tak budeš mať zabezpečený optimálny grip. 

V intenzívnych testoch s mnohými amatérskymi a profesionálnymi brankármi sme vyvinuli úplne novú penu. Výsledkom 4 mm Supreme Claw je extrémne priľnavá profesionálna pena. Tieto rukavice si ihneď zamiluješ - zaručene!

4 mm Supreme Claw ponúka najlepší grip priamo Z KRABICE. V intenzívnych testoch a s užitočnou spätnou väzbou od mnohých profesionálnych brankárov a amatérov sme vyvinuli úplne novú priľnavú penu pre Varan7 Champ NC Whiteout. Každý brankár bude milovať zvuk úplne novej peny Supreme Claw.

So 4 mm Super White Claw ťažíš z vynikajúcej priľnavosti za každého počasia. Zmes častíc tohto latexu je extrémne mäkká, a preto ponúka najlepšiu priľnavosť. Mnoho skúseností od profesionálov a amatérov hovorí aj o prekvapivo dlhej životnosti tejto pomerne mäkkej, ale stále hustej prémiovej lepiacej peny.

4 mm hrubá priľnavá pena je veľmi populárna v bielej farbe a ponúka neuveriteľne silný grip! Je to veľmi dobrá voľba na tréningy a / alebo zápasy. Mnoho profesionálnych brankárov sa už roky spolieha na vysoko kvalitnú penu „4mm White Claw“. Dlhá životnosť a skvelá priľnavosť zroveň poskytnú potrebnú istotu v bráne.

4 mm hrubá priľnavá pena je tiež veľmi populárna v čiernej farbe a ponúka neuveriteľne silný grip najmä v suchých podmienkach! Je to veľmi dobrá voľba na tréningy a / alebo zápasy. Mnoho profesionálnych brankárov sa už roky spolieha na vysoko kvalitnú penu „4mm Black Claw“. Dlhá životnosť a skvelá priľnavosť zroveň poskytnú potrebnú istotu v bráne.

Pena "4 mm Aqua Claw" má skvelú priľnavosť najmä v mokrých podmienakch. Vďaka mimoriadnej robustnosti nie je vhodná na umelý trávnik v suchých podmienkach.

Malý tip v suchých podmienkach: 
Udržiavaj penu vždy mierne vlhkú. Takto získaš optimálny grip.

4mm Claw - prekvapivo kvalitná pena, ktorá „stojí na svojom mieste“ aj za nepriaznivých poveternostných podmienok. Ďalšou výhodou je mimoriadna robustnosť, ktorá zaručuje úžasnú životnosť.

3mm Resist Claw ponúka dokonalú rovnováhu medzi dobrou priľnavosťou a odolnosťou. Veľkou výhodou tejto lepivej peny je jej mimoriadna robustnosť, ktorá zaručuje úžasnú životnosť aj na tvrdých povrchoch, umelom trávniku a v halách. Táto pena je preto obzvlášť vhodná pre tieto podklady. Ideálna súhra medzi priľnavosťou a životnosťou.

3mmClaw bola navrhnutá špeciálne pre intenzívne tréningy. Silné stránky tejto peny sú predovšetkým v pomere cena-výkon a dlhej životnosti. Zvlášť pre deti ponúka táto pena ideálnu alternatívu k veľmi nákladným modelom. Vzhľadom na dobré, ale nie vynikajúce podmienky gripu, sa brankári musia ešte viac sústrediť na techniku ​​chytania, najmä na tréningových jednotkách a na streleckých tréningoch, a budú z toho ťažiť v zápasoch pri rukaviaciach s vynikajúcou priľnavosťou.