.

Kto dosiahne medzinárodný prielom v roku 2024?

Do centra pozornosti sa čoraz viac vystreľujú najlepšie brankárske talenty. Ktoré však skutočne majú na to, aby sa postavili veľkým brankárskym hviezdam, akými sú Manuel Neuer, Alisson Becker & Co? 

Preskúmali sme pre vás najsľubnejších brankárskych géniov a ukážeme vám, prečo sú hviezdami zajtrajška!

 • Georgien - FC Valencia

  Giorgi Mamardashvili

  Gruzínec Giorgi Mamardashvili už určite figuruje na súpiskách rôznych skautov špičkových medzinárodných klubov. S trhovou hodnotou 30 miliónov eur je najkvalitnejším brankárom do 23 rokov na svete. 

  23-ročný hráč má rovnako pôsobivé čísla. So stopercentnou kvótou pre štartovú jedenástku je nespornou jednotkou v španielskom kultovom klube „FC Valencia“ a so 14 medzištátnymi zápasmi je brankársky post v Gruzínsku na niekoľko rokov dobre obsadený. S 1,91 m hrá s brankárskymi rukavicami Uhlsport Supergrip v polovičnom negatívnom strihu spolu s kopačkami NIKE Tiempo. 

  Získajte viac informácií o jeho brankárskych rukaviciach teraz !

 • Niederlande - AZ Alkmaar

  Rome Jayden Owusu-Oduro

  Od začiatku roka odohral 19-ročný Holanďan prvé dva zápasy v Eredivisie za AZ Alkmaar na plnej vzdialenosti. Ale hlavným dôvodom, prečo je na našom zozname Next Gen KEEPERs, je jeho presvedčivá výhra 5:0 pre AZ Alkmaars vo finále Youth League proti Hajduku Split. Ako úradujúci šampión Youth League, ekvivalent Ligy majstrov UEFA, je teraz pripravený urobiť ďalší krok vo svojej kariére. Či v ďalších zápasoch odohrá plnú dištanciu a postúpi tak na číslo 1, sa ešte len uvidí, jedno je však jasné: s pomerne nízkou trhovou hodnotou 500 000 eur vystrelí mnohé špičkové kluby tykadlá! 

  Mladý Holanďan sa plne spolieha na kombináciu Predator od adidasu. S brankárskymi rukavicami Predator Pro je v súlade s hviezdami ako Manuel Neuer, Kevin Trapp a Kepa Arrizzabalaga.

   Zistite viac o jeho tajných zbraniach tu!

 • Frankreich - LOSC Lille

  Lucas Chevalier

  Ten, kto si svoje miesto na tomto zozname určite zaslúži, je Lucas Chevalier. Vo veku iba 22 rokov je číslom jeden z najlepších francúzskych klubov a uchádzačov o Ligu majstrov. Trhovou hodnotou 18 miliónov eur dokazuje svoje zaradenie medzi absolútnu špičku v brankárskom odvetví. 

  Ale naším hlavným dôvodom jeho nominácie na Next Gen KEEPERs je jeho úchvatná štatistika čistého konta. V 18 zápasoch si desaťkrát udržal box čistý, a preto je na pôsobivom treťom mieste v rebríčku top 5 líg. Jeho 67% trestná sadzba len ukazuje jeho potenciál a možno len zablahoželať LOSC Lille a francúzskemu národnému tímu k skutočnému diamantu v surovom stave!

   So svojim PUMA Ultra kombináciou rukavice a topánok sa spolieha na svoje bleskové reflexy a enormné reakčné rýchlosti. Zistite viac o jeho rukaviciach tu!

 • England - FC Burnley

  James Trafford

  Posledným brankárskym talentom, ktorý sa dostal na náš zoznam, je Angličan James Trafford. Pre väčšinu ľudí je pravdepodobne najznámejším zo štyroch uvedených hráčov aj tohto dôvodu je pre nás pevným bodom v rebríčku. Vo veku len 21 rokov sa už môže nazývať kmeňovým hráčom Burnley FC a teda pravidelným hráčom najlepšej a najväčšej futbalovej ligy na svete. S trhovou hodnotou 15 miliónov eur prešiel všetkými anglickými mládežníckymi reprezentáciami a s najväčšou pravdepodobnosťou je určeným nástupcom anglickej jedničky Jordana Pickforda. 

  So svojou kombináciou Uhlsport x NIKE ide vo výbave rovnakou cestou ako Giorgi Mamardashvili. Tu môžete lepšie spoznať jeho brankárske rukavice Uhlsport!