Všetko čo potrebuješ vedieť o pene rukavíc!

Od teraz nebudeš musieť vyhadzovať staré brankárske rukavice. Vďaka tomuto blogu - vytvorenému exkluzívne pre brankárov - si budeš vedieť výrazne predĺžiť životnosť rukavíc. Prinášame ti užitočné informácie o pene rukavíc. 

Brankárske rukavice sú už skoro denne vylepšované. Nezáleží na tom, či sa jedná o strih, dizajn alebo váhu - dôraz sa kladie na každý detail, aby mohli byť vytvorené ešte lepšie a efektívnejšie rukavice. V zásade platí ale jedno pravidlo: pena je rozhodujúcim faktorom pre úspech a životnosť. Nie je dôležité, akými inováciami sú vybavené, pena zostáva smerodatným detailom perfektných rukavíc. 

Existuje viacero spôsobov, ako sú pena a latex rukavíc vytvorené. Hlavne by sme chceli odporučiť, aby pena v chytacej časti mala minimálne 3,5 milimetra, aby bola zabezpečená dostatočná priľnavosť. Všeobecne platí pravidlo: čím je pena mäkšia, tým lepšie lepí, a čím je pena hrubšia, tým väčší je jej ochranný efekt. 

Samozrejme je opotrebovanie latexu väčšie, keď majú rukavice mäkšiu penu. Preto vydržia dlhšie rukavice s tvrdšou penou. Tenšia pena zabezpečuje väčšiu flexibilitu a tým aj lepšiu kontrolu lopty. Keď je pre teba ale dôležitejšia ochranná funkcia rukavíc ako flexibilita, potom by si mal používať rukavice s hrubšou penou.

Naše aktuálne brankárske rukavice Varan5 vo všetkých variáciách a dizajnoch máme vybavené štyrmi obľúbenými penami, ktoré sa starajú o optimálnu priľnavosť. 

Starostlivosť o rukavice

Aby rukavice spĺňali svoj účel, potrebujú aj mimo ihriska opateru. S týmito tipmi predĺžiš životnosť brankárskych rukavíc a na ihrisku využiješ ich plný potenciál.

Balenie "Wash Revive Bundle" obsahuje tri extrémne cool produkty na čistenie a je teda "nutnosťou" pre každého brankára, ktorý chce zachovať dlhú životnosť svojich rukavíc. Osvedčené lepidlo "gloveglu" v kombinácii s "Glove Wash" a špeciálnym uterákom tvoria komplexnú pomôcku pre optimálnu starostlivosť o brankárske rukavice. 

Náš  čistič rukavíc "Glove Wash" zbavuje penu rukavíc od špiny a znečistenia a tým zabezpečuje pene opäť správnu priľnavosť.

"Zázračný" sprej "glove glu" zvyšuje priľnavosť peny na všetkých rukavíciach. Stačí nastriekať sprej pred alebo počas zápasu/tréningu a hneď sa zlepší priľnavosť rukavíc. Sprej je vhodný na všetky typy rukavíc, za každých poveternostných podmienok. Opotrebované rukavice, ktoré majú už slabšiu priľnavosť, sa vďaka spreju reaktivujú.