Všetko čo potrebuješ vedieť o pene rukavíc!

Od teraz nebudeš musieť vyhadzovať staré brankárske rukavice. Vďaka tomuto blogu - vytvorenému exkluzívne pre brankárov - si budeš vedieť výrazne predĺžiť životnosť rukavíc. Prinášame ti užitočné informácie o pene rukavíc. 

Brankárske rukavice sú už skoro denne vylepšované. Nezáleží na tom, či sa jedná o strih, dizajn alebo váhu - dôraz sa kladie na každý detail, aby mohli byť vytvorené ešte lepšie a efektívnejšie rukavice. V zásade platí ale jedno pravidlo: pena je rozhodujúcim faktorom pre úspech a životnosť. Nie je dôležité, akými inováciami sú vybavené, pena zostáva smerodatným detailom perfektných rukavíc. 

Existuje viacero spôsobov, ako sú pena a latex rukavíc vytvorené. Hlavne by sme chceli odporučiť, aby pena v chytacej časti mala minimálne 3,5 milimetra, aby bola zabezpečená dostatočná priľnavosť. Všeobecne platí pravidlo: čím je pena mäkšia, tým lepšie lepí, a čím je pena hrubšia, tým väčší je jej ochranný efekt. 

Samozrejme je opotrebovanie latexu väčšie, keď majú rukavice mäkšiu penu. Preto vydržia dlhšie rukavice s tvrdšou penou. Tenšia pena zabezpečuje väčšiu flexibilitu a tým aj lepšiu kontrolu lopty. Keď je pre teba ale dôležitejšia ochranná funkcia rukavíc ako flexibilita, potom by si mal používať rukavice s hrubšou penou.

Naše aktuálne brankárske rukavice Varan5 vo všetkých variáciách a dizajnoch máme vybavené štyrmi obľúbenými penami, ktoré sa starajú o optimálnu priľnavosť. 

Starostlivosť o rukavice

Všetko o pene

Aby rukavice spĺňali svoj účel, potrebujú aj mimo ihriska opateru. S týmito tipmi predĺžiš životnosť brankárskych rukavíc a na ihrisku využiješ ich plný potenciál.

Balenie "Wash Revive Bundle" obsahuje tri extrémne cool produkty na čistenie a je teda "nutnosťou" pre každého brankára, ktorý chce zachovať dlhú životnosť svojich rukavíc. Osvedčené lepidlo "gloveglu" v kombinácii s "Glove Wash" a špeciálnym uterákom tvoria komplexnú pomôcku pre optimálnu starostlivosť o brankárske rukavice. 

Náš  čistič rukavíc "Glove Wash" zbavuje penu rukavíc od špiny a znečistenia a tým zabezpečuje pene opäť správnu priľnavosť.

"Zázračný" sprej "glove glu" zvyšuje priľnavosť peny na všetkých rukavíciach. Stačí nastriekať sprej pred alebo počas zápasu/tréningu a hneď sa zlepší priľnavosť rukavíc. Sprej je vhodný na všetky typy rukavíc, za každých poveternostných podmienok. Opotrebované rukavice, ktoré majú už slabšiu priľnavosť, sa vďaka spreju reaktivujú.

Super White Claw

White Claw

Aqua Claw

Supersoft

Čistiace prostriedky