Uhlsport zostal ako nemecká firma verný technologickým nápadom. Vysoké technologické požiadavky začínajú v nemeckom Balingene (sídle firmy Uhlsport) už pri každom koncepte. Absolútne hlavná pozornosť sa upriamuje na najlepšiu funkčnosť každého výrobku. Preto si vývojári v tejto tradičnej firme stanovujú jasné ciele, aby rukavice Uhlsport spĺňali najvyššie požiadavky. Aj to je dôvod, prečo tak veľa profi brankárov dôveruje tomuto nemeckému výrobcovi rukavíc.  

To platí aj pre nový štýl #Eliminator. Séria pre začiatok roka 2017 sa vyznačuje podarenou farebnou kombináciou žltej, šedej a bielej farby. Samozrejmosťou sú aj viaceré vylepšenia: u top modelov je použitý sublimovaný nosný materiál, vzor na vonkajšej strane je perfektnou symbiózou techniky a dizajnu. 

Poslanie firmy Uhlsport hovorí samé za seba: "Sme hrdí na naše nezávislé zmýšľanie a identitu. Každú sezónu by sme sa chceli priblížiť k ideálu. Obraciame sa s našimi riešeniami na inak zmýšľajúcich ľudí po celom svete. Stále chceme byť na blízku ľuďom, s ktorými si rozumieme a spolupracujeme." Pre Uhlsport nie je dôležitá len hodnota značky, ale aj jej charakter. Je to súčasť stratégie značky Uhlsport, predstavovať taký charakter značky, ktorá bude kombináciou najnovších produktov s využitím nových marketingových konceptov.

Nová séria Eliminator