Najlepšie parády Majstrovstiev sveta 2018

MS 2018 je minulosťou. Hugo Lloris (31) priviedol Francúzov k druhému titulu na MS po roku 1998. Ako vždy aj tento turnaj priniesol množstvo zaujímavých akcií brankárov. Radi si spomenieme na mega parádu od Hugo Llorisa (FRA) v štvrťfinále proti Uruguaju, keď "zázračne" vyrazil hlavičku Martína Cáceresa. Alebo  last minute zákrok Jordana Pickforda (24/ ANG) proti Kolumbii. Nemôžeme zabudnúť ani na Hannesa Halldórssona (34/ ISLAND) a jeho parádne chytená penalta Lionelovi Messimu. Napriek tomu musíme byť pozorní... Tieto parády sa nám vryli do pamäti najmä vďaka našim emóciám! Radšej sa pozrime na čísla: 

Čísla neklamú - štatistiky všetkých brankárov

Na ihrisku sa predstavilo celkovo 40 brankárov z 32 krajín. Ako je to možné? Jednoducho - vplyvom zranení, ako napríklad u egyptského brankára El Shenawyho, alebo výmenami z dôvodu výkonnosti, ako sa to stalo napríklad po chybe Willyho Caballera (ARG) proti Chorvátsku. Mali sme možnosť vidieť osem rôznych značiek brankárskych rukavíc. 

NIKE a adidas vystrojili do Ruska najviac brankárov - každá značka po 11 brankárov. Pričom práve NIKE rukavice sa časovo najdlhšie objavili na ihrisku:
1) NIKE: 4080 minút (34% podiel)
2) adidas: 2970 minút (25% podiel)
3) uhlsport 2160 minút (18% podiel)
4) PUMA 1530 minút (13% podiel)
Neprehliadnuteľný bol fakt, že finále MS v Rusku bolo výhradne zastúpené rukavicami uhlsport! Hugo Lloris sa predstavil vo svojich špeciálnych rukaviciach "aerored Supergrip Lloris" a Danijel Subasic v rukaviciach uhlsport aerored Absolutgrip. 

"Zlatú rukavicu" pre najlepšieho brankára turnaja si zabezpečl Thibaut Courtois (BEL), brankár verný rukaviciam NIKE. S mužstvom Belgicka tento 1,99 m vysoký brankár získal striebornú medailu pred Anglickom. V 7 zápasoch si tri krát udržal čisté konto a 6 krát musel loviť loptu zo svojej siete. S 27 zákrokmi mu patrí vedúce miesto medzi brankármi aj v tejto štatistike!  
To je u Thibauta priemer 3,9 zákrokov na zápas - má náš rešpekt! Pre porovnanie: celkový priemer bol 2,78 zákrokov na zápas (celkovo 356 zákrokov).
Najhoršiu štatistiku má David de Gea! Za celý turnaj zabránil len jednej strele. To je najhorší výsledok od roku 1966! Späť ku Courtoisovi: nevynikal len svojim parádami, ale enormnú istotu preukázal aj 79% úspešnosťou prihrávok! 

Apropo úspešnosť prihrávok: priemerná úspešnosť prihrávok všetkých brankárov predstavovala 69%. Celkovo sme zaznamenali 3471 prihrávok, z toho 2443 úspešne našlo svojho spoluhráča. Priemerne vyslal každý brankár 26 prihrávok za zápas. Top 3 najúspešnejších brankárov v tejto štatistike tvorili Manuel Neuer (95%), Ryan (92%) a Alisson Becker (91%). 

Nakoniec by sme chceli poukázať na fakt, že aj brankár na najvyššej úrovni musí dosahovať top level v kondícii! Spolu odbehali všetci gólmani cca. 531 km. To je priemerne 3,99 km na zápas na jedného brankára. Najviac kilometrov odbehal Jordan Pickford s 5,84 km/na zápas a celkovo 40,9 km.
Trošku prekvapujúco bol aj v tejto štatistike najhorší David De Gea s priemerom len 2,98 km na zápas. 

Quelle: www.fifa.com

Francúzsko vs. Chorvátsko - porovnanie oboch finalistov

IMG_Lloris

Hugo Lloris (FRA) 

Vek: 31
Značka rukavíc: uhlsport
Model: aerored Supergrip Lloris
Klub: Tottenham Hotspur (ANG)
Zápasy: 7 
Zápasy bez inkasovaného góla: 4 
Inkasované góly: 6 
Úspešné zákroky: 13

Suba_1

Danijel Subasič (CHOR)

Vek: 33
Značka rukavíc: uhlsport
Model: aerored Absolutgrip 
Klub: AS Monaco (FRA)
Zápasy: 7
Zápasy bez inkasovaného gólu: 2 
Inkasované góly: 9
Úspešné zákroky: 17