„Is this real? It looks futuristic!“

"Is this real? It looks futuristic!" (Je to skutočné? Vyzerá to futuristicky!  - Takto sa vyjadril americký top brankár Tim Howard keď prvý krát uvidel rukavice "Mercurial Vapor Touch".

A jeho komentár je trefa do čierneho! 
Rukavice vyzerajú ako keby prišli z budúcnosti. Výsledný produkt sa vyznačuje najmä týmito vlastnosťami: 

1. Revolučným systémom navliekania s flexibilnou, ale zároveň pevnou manžetou bez rušivého jazyka
2. Drastickým znížením váhy - o 33% ľahšie a o 47% tenšie - v porovnaní s podobnými konkurenčnými brankárskymi rukavicami 
3. Dosiaľ nevídaným komfortom na ruke: rukavice optimálne sedia na ruke a ty máš pocit druhej kože 
4. Úplne novou priľnavou penou z latexu: All Conditions Control (ACC) s výbornou priľnavosťou v každom počasí 
5. Štýlovým dizajnom v čiernej farbe, ktorá sa optimálne dopĺňa s neónovými farbami

Môžme povedať, že firme NIKE sa týmito brankárskymi rukavicami podarilo vytvoriť moderný a jedinečný model plný inovácií.

Dostupné od mája 2018!

Prvé testy s rukavicami NIKE Vapor Touch

Prvé testy revolučných rukavíc NIKE Vapor Touch sú hotové! Rukavice sme testovali s mužskými aj ženskými profi aj amatérskymi brankármi. Hlavným protagonistom týchto testov bol ale profesionálny brankár z rakúskeho bundesligového klubu Admira Wacker Mödling - Andreas Leitner (24). 
"NIKE Vapor Touch a ja - to bola láska na prvý pohľad. Toto sú rukavice budúcnosti!", takto sa vyjadril Andreas Leitner po prvom testovaní nových rukavíc NIKE Vapor Touch." Po tom, ako Andreas s malými očakávaniami a trošku skepticky začal s testovaním, po prvej chytenej lopte bol nadšený. "Pri týchto rukaviciach chýbajú všetky zbytočné funkcie! Práve preto sú výnimočné " 
Mladí profíci boli prekvapení flexibilitou týchto rukavíc: "Rukavice sedia v každom detaile presne na moju ruku! Je to ako keby som si dal u dizajnéra na mieru spraviť oblek, čo by som si ale nemohol dovoliť!", vyjadril sa jeden z nich. 
Vďaka pene ACC (All-Conditions-Control) majú rukavice v každej situácii optimálnu priľnavosť. Simulovali sme všetky podmienky - suché, vlhké aj mokré. 
Asi po hodinovom tréningu boli všetci zúčastnení spokojní a trochu aj prekvapení rukavicami NIKE Vapor Touch. Keďže na týchto rukaviciach chýba bandáž na zápästí, boli sme všetci neistí, či budú rukavice sedieť aj po intenzívnom tréningu. Výsledok testu - rukavice držia!